Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XVIII  Niedziela  Zwykła -  01.08.2021 r.

1. Trwa lato dla wielu czas wakacji i urlopów- Witamy wszystkich gości i życzymy wszystkim parafianom oraz wypoczywającym na  terenie naszej parafii błogosławieństwa Bożego i opieki Matki   Bożej na wakacyjnych szlakach

2. Dzisiaj po Mszy świętej  pobłogosławię pojazdy mechaniczne i pomodlimy się o bezpieczeństwo i roztropne ich wykorzystywanie. Zawsze przed wyruszeniem w podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Przy wyjściu z kościoła każdy dobrowolnie może złożyć do puszki ofiarę na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji misyjnej „Pomoc dla misjonarzy 1 gr. za 1 kilometr”.

3. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie i jednocześnie uszanować wszystkich, którzy oddali swe życie za to, abyśmy my mogli żyć w pokoju, szczególnie pamiętając o bohaterach Powstania Warszawskiego.

4. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego. Zachęcam do uszanowania tego dnia poprzez udział we Mszy świętej.

5. Za tydzień 2 niedziela miesiąca - kolekta na potrzeby naszej parafii tj. na spłatę instalacji fotowoltaicznej. Bóg zapłać za wszystkie ofiary do tej pory na ten cel składane.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godziny 17.00. Szczególnie zapraszam dzieci przyjęte do I Komunii Świętej. W sobotę o godz. 17.30 różaniec Róż Matek

7. Dzisiaj obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w tych dniach o tych wszystkich, którzy oddali swoje często bardzo młode życie za to, abyśmy my dzisiaj mogli żyć w wolnym i niepodległym kraju.

8. W piątek w ramach Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę z parafii Świętej Trójcy wyruszyła grupa Kościerska. Wspierajmy naszych pielgrzymów w modlitwie. Tradycyjnie nasza parafia przygotowała dla pielgrzymów poczęstunek. Chciałem bardzo podziękować tym wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji tj. pieką ciasta, kupują napoje i przygotowują posiłek. Bóg z zapłać zwłaszcza p. Wojciechowi Zabrockiemu wraz z żoną za koordynowanie całej akcji.

ZAPOWIEDZI   PRZEDŚLUBNE

PELLOWSKI Bartłomiej, Marcin; stanu wolnego, rzymskokatolik; parafia Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

BŁAWAT Monika, Barbara; stanu wolnego, rzymskokatoliczka; parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie

Zapowiedź 2

Wszelkie ofiary  na  rzecz parafii można wpłacać  na konto parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

83-407 Łubiana ul. Kościelna 6

BGŻ Kościerzyna - 84 2030 0045 1110 0000 0190 4740 z dopiskiem na który cel je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - na pokrycie kosztów instalacji fotowoltanicznej, opłata za intencję mszalną w dniu.... itp.. Wpłacone kwoty  na cele kultu religijnego mogą być odpisane od rocznego podatku

Z góry dziękuję za  wszelkie ofiary. Bóg zapłać !

Wasz Proboszcz Ks. Mieczysław Gajewski

Strona gwna