Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

I  Niedziela Adwentu - 27.11.2022 r.

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

W okresie Adwentu w naszym kościele tradycyjnie będą odprawiane msze św. roratnie na które zapraszam wszystkich a   zwłaszcza dzieci z lampionami. Roraty będą w dni powszednie od poniedziałku do piątku o   godz. 17.00. Za udział w roratach dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki. Chciałem także podziękować za wykonane w kościele dekoracje i powieszenie adwentowego wieńca. Bóg zapłać.

Zachęcam do kupowania świec wigilijnych, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla najbiedniejszych dzieci w naszym kraju. Świece i opłatki można nabywać w zakrystii Kościoła, w biurze parafialnym oraz dzięki życzliwości właścicieli w sklepie u Państwa Peplińskich, w markecie „Lewiatan” i naszej APTECE. Mam nadzieję, że w naszej parafii nie będzie domu, w którym na wigilijnym stole nie paliłaby się ta świeca. Zapalmy też tę świecę na grobach naszych najbliższych, niech będzie ona dowodem naszej pamięci łączności z nimi w czasie świat.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, i I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz.  15.30 do godz. 17.00 tylko dla dzieci.  W tym miesiącu z racji mojej choroby nie będzie specjalnego spotkania w sobotę dla bierzmowanych z klas VIII i ponadpodstawowych. Kandydaci do bierzmowania przystąpią  do spowiedzi za dwa tygodnie w rama parafialnej spowiedzi adwentowej

3.  Dzisiaj puszka na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.  Za tydzień 2 niedziela Adwentu tradycyjnie jest w całej Polsce dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Z tej okazji po każdej Mszy Świętej będzie można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

4. Tydzień temu nasi harcerze zbierali przed kościołem ofiary na Ukrainę. Łącznie zebrali 3600 zł.  Bardzo dziękujemy za złożone ofiary.

5. Po Mszy świętej do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”

6. Za tydzień w poniedziałek 05.12.2022 r. po 2 niedziele Adwentu ks. Kamil odwiedzi chorych ze spowiedzią i Komunią świętą. Odwiedzi tylko te osoby, które wcześniej zgłoszę do mnie. Dotyczy to także chorych odwiedzanych przez Szafarzy Komunii Świętej.

Wszelkie ofiary  na  rzecz parafii można wpłacać  na konto parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

83-407 Łubiana ul. Kościelna 6

BGŻ Kościerzyna - 84 2030 0045 1110 0000 0190 4740 z dopiskiem na który cel je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - na pokrycie kosztów instalacji fotowoltanicznej, opłata za intencję mszalną w dniu.... itp.. Wpłacone kwoty  na cele kultu religijnego mogą być odpisane od rocznego podatku

Z góry dziękuję za  wszelkie ofiary. Bóg zapłać !

Wasz Proboszcz Ks. Mieczysław Gajewski

Strona gwna