Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

I  Niedziela Adwentu - 28.11.2021 r.

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

W okresie Adwentu w naszym kościele tradycyjnie będą odprawiane msze św. roratnie na które zapraszam wszystkich a   zwłaszcza dzieci z lampionami. Roraty będą w dni powszednie od poniedziałku do piątku o   godz. 17.00. Za udział w roratach dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki. Chciałem także podziękować za wykonane w kościele dekoracje i powieszenie adwentowego wieńca. Bóg zapłać.

Zachęcam do kupowania świec wigilijnych, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla najbiedniejszych dzieci w naszym kraju. Świece i opłatki można nabywać w zakrystii Kościoła, w biurze parafialnym oraz dzięki życzliwości właścicieli w sklepie u Państwa Peplińskich, Niklasów, w markecie „Lewiatan” i naszej APTECE. Mam nadzieję, że w naszej parafii nie będzie domu, w którym na wigilijnym stole nie paliłaby się ta świeca. Zapalmy też tę świecę na grobach naszych najbliższych, niech będzie ona dowodem naszej pamięci łączności z nimi w czasie świat.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, i I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz.  15.30 do godz. 17.00 dla dzieci i kandydatów do bierzmowania.

3. Po Mszy świętej do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”

Z błogosławieństwem papieża Franciszka rozpoczął się czas synodu, kiedy słuchając Ducha Świętego mamy ożywić Kościół – odkryć Jego piękno i Nim żyć. A co to Synod? To jest wspólna droga wszystkich nas - ochrzczonych, którzy jesteśmy zaproszeni do słuchania i rozeznawania głosu Boga w Kościele. Zatroszczmy się wspólną modlitwą o owoce tego czasu.

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty,

zgromadzeni w Imię Twoje.

Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz;

zamieszkaj w naszych sercach,

naucz nas drogi, którą mamy iść

i jak mamy nią podążać.

Jesteśmy słabi i grzeszni;

nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład.

Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę,

albo stronniczość wpływała na nasze działania.

Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność,

abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego,

i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy

i tego, co jest słuszne.

O to wszystko prosimy Ciebie,

który działasz w każdym miejscu i czasie,

w komunii Ojca i Syna,

na wieki wieków.

Amen.

Wszelkie ofiary  na  rzecz parafii można wpłacać  na konto parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

83-407 Łubiana ul. Kościelna 6

BGŻ Kościerzyna - 84 2030 0045 1110 0000 0190 4740 z dopiskiem na który cel je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - na pokrycie kosztów instalacji fotowoltanicznej, opłata za intencję mszalną w dniu.... itp.. Wpłacone kwoty  na cele kultu religijnego mogą być odpisane od rocznego podatku

Z góry dziękuję za  wszelkie ofiary. Bóg zapłać !

Wasz Proboszcz Ks. Mieczysław Gajewski

Strona gwna