Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna - 12.05.2019 r.

1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj dedykowany Matce Najświętszej. W dni powszednie po 1 mszy wieczornej będziemy odprawiali nabożeństwo majowe.

2. Dzisiaj 2 niedziela miesiąca – kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na cele parafialne

3. W poniedziałek   przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj. O godz. 20.00 msza sw. i nabożeństwo fatimskie z procesją dookoła kościoła. Bardzo proszę przynieść z sobą świece. Figurkę Matki Bożej stroją i niosą w czasie procesji Matki z VII Róży Matek. W tym tygodniu oprócz poniedziałku msze sw. o godz.18.00.

4. We wtorek po 2 mszy św.  spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy VII Obecność już na mszy sw. o godz.18.30 obowiązkowa.

5. Bardzo proszę o odbieranie „Pielgrzyma” a u ministrantów przy wyjściu z kościoła można kupić Małego Pielgrzyma” dla dzieci. Bardzo proszę dzieci o odbieranie po mszy św. „ZIARNO”.

6. Za 2 tygodnie w sobotę 25.05.2019 r. w katedrze pelplińskiej nasz parafianin diakon Kamil Ostrowski z rąk ks. Biskupa Ryszarda Kasyny otrzyma świecenia kapłańskie. Jest to wielkie wyróżnienie dla naszej parafii. Na uroczystość do Pelplina organizujemy wyjazd autokarami. Parafia i Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie zamówiło po jednym autokarze. Osoby pragnące pojechać do Pelplina Autobusami proszone sią o zapisywanie się u mnie i u pani Ireny Marszewskiej. W niedziele 26 maja o godz. 14.00 ksiądz neoprezbiter Kamil Ostrowski odprawi w naszym kościele swoją pierwszą mszę św. tzw. Prymicyjną na której udzieli połączonego z odpustem błogosławieństwa, na którą już teraz w imieniu księdza Kamila serdecznie zapraszam.

OGŁOSZENIE O NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

Z początkiem roku weszła w życie zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę nowelizacja Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Dzięki wprowadzonym zmianom z darmowej porady prawnej, udzielanej przez adwokata lub radcę prawnego, może skorzystać obecnie każdy, kogo nie stać na opłacenie pomocy prawnika. Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się w punktach      wyznaczonych przez powiaty. Więcej informacji można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.

Strona gwna