Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXIV  Niedziela  Zwykła   -  15.09.2019 r.

1. Dzisiaj  przed kościołem puszka na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie kształcące przyszłych   kapłanów. Polecam ją szczególnie Waszej ofiarności i za wszystkie ofiary na ten cel w imieniu ks. Biskupa, rektora i wszystkich kleryków bardzo dziękuję.

2. Przy wyjściu z kościoła można  nabyć „Małego Pielgrzyma” dla dzieci.

3. Dzieci z klas I, II i III po mszy św. odbierają „Ziarno”.

4. W sobotę 21 września w Kościerzynie jest odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej. Suma odpustowa będzie o godz. 12.00 na placu Jana Pawła II poprzedzona procesją, która wyruszy już o godz. 11.30 spod klasztorku na ul. 8 marca. Jest to także Święto Róż Różańcowych Rejonu Kościerskiego, dlatego bardzo proszę, aby brały w niej udział wraz ze swoimi sztandarami delegacje zarówno Róż Matek jak i Ojców z naszej parafii.

5. Za  dwa  tygodnie w sobotę 29 września w Parafii Świętej Trójcy  w  Kościerzynie  rozpocznie  się  Dekanalne  Studium  Przedmałżeńskie   czyli  tzw. Kurs  Przedmałżeński. Przypominam, że świadectwo  z  tego  kursu  jest  bezwzględnie  potrzebne  przy  zawieraniu  ślubu  kościelnego.  Spotkania  w  ramach  Kursu  odbędą  się  w  soboty i niedziele po Mszy  św. o  godz. 18.00 w parafii  Św. Trójcy.

6. Można  już  zamawiać  intencje   mszalne na  nowy  2019 rok.

Strona gwna