Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXXII   niedziela zwykła  -  10.11.2019 r.

1. Dzisiaj 2 niedziela miesiąca z tej racji kolekta parafialna. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary na ten cel składane.

2. Jutro 11 listopada – nasze Narodowe Święto 101 rocznica Odzyskania Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Uszanujmy ten dzień poprzez wspólną modlitwę i udekorowanie naszych domów flagami. Mam nadzieję, że każdy, kto się czuje Polakiem i kocha swoją Ojczyznę szczególnie w tych trudnych czasach nie zapomni o tym obowiązku.

Po Mszy św.  o godz. 11.00   nasi harcerze złożą pod    krzyżem misyjnym przy kościele   symboliczne kwiaty.  Z racji Święta Niepodległości zapraszam w imieniu Harcerzy, Władz Samorządowych Powiatu Kościerskiego i Policji na Rajd Niepodległości dla wszystkich mieszkańców Powiatu.  W programie liczne atrakcje.  Szczegóły na plakacie przed kościołem. W tym dniu będą tylko 2 Msze  św. o 8.30 i o 11.00 – nie będzie Mszy św. o godz.16.00.

3. Po mszy św. do odebrania w zakrystii ostatni numer „Pielgrzyma” oraz „Naszej Arki”. Bardzo proszę prenumeratorów o odbieranie tych gazet. U ministrantów można nabyć „Małego Pielgrzyma” dla dzieci.

4. W przyszłą niedzielę przed   kościołem ogólnopolska zbiórka do puszek na fundację Pomoc Kościołowi w potrzebie tym razem pomagamy chrześcijanom w Południowym Sudanie, gdzie 7 milionów ludzi głoduje, 3,5 miliona ludzi nie ma dachu nad głową, a dzieci są porywane i zmuszane do działań zbrojnych.  w Pelplinie kształcące przyszłych kapłanów ka.  Polecam ją waszej ofiarności.

5. W czwartek z powodu mojego wyjazdu do lekarza msza święta wyjątkowo zamiast o godz. 17.00 będzie godzinę później tj. o godz.18.00.

Strona gwna