Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

83-407 Łubiana ul. Kościelna 6

BGŻ Kościerzyna -    84 2030 0045 1110 0000 0190 4740 z dopiskiem - na cele kultu religijnego.

Na  powyższe konto można także wpłacać ofiary  na  rzecz parafii w dopisku na który cel je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - na pokrycie kosztów instalacji fotowoltanicznej. Wpłacone kwoty mogą być odpisane od rocznego podatku.

Z góry dziękuję za  wszelkie ofiary.

Bóg zapłać - Wasz Proboszcz Ks. Mieczysław Gajewski

VI Niedziela  Wielkanocna - 09.05.2021 r

1. Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św.  naszych dzieci.  Jest to wielkie święto nie tylko dzieci i ich rodziców, ale całej naszej parafii.  Zwracam się z gorącym apelem do rodziców, o zachowanie bezpieczeństwa i środków ostrożności w czasie uroczystości rodzinnych. Z racji pandemii „biały tydzień”, będzie nieco inny. Dzieci przyjęte do I Komunii św. przybędą do kościoła w poniedziałek, , środę, piątek i sobotę na godzinę 17.00. Bardzo proszę rodziców i krewnych o liczny udział wraz z dziećmi na tych mszach św. Jutro w ramach „białego tygodnia” dzień misyjny i tradycyjna kolekta na biedne dzieci z krajów misyjnych a w piątek poświęcę dzieciom medaliki obrazki i różne dewocjonalia. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość, a więc p. katechetce, p. Organiście, szafarzom i ministrantom. Bóg zapłać rodzicom dzieci I komunijnych za dar dla parafii. Dziękuję rodzicom dzieci z klasy II za posprzątanie i udekorowanie kościoła.

2. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na cele parafialne tzn na spłatę instalacji fotowoltaicznej.

3. W czwartek przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Boskiej. Bardzo proszę przynieść z sobą świece. Figurkę Matki Bożej stroją i niosą w czasie procesji Matki z I Róży Matek.

4. W tym tygodniu z racji „Białego Tygodnia” od poniedziałku do piątku Msza wieczorna już o godz.17.00

5. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie poszukuje osób, które zechcą zostać rodziną zastępczą.Informacje na stronie internetowej PCPR, w gablocie przed kościołem i pod numerem 58 686 50 05 wew. 27 lub 785 993 121.

6. Za tydzień odpust we Wielu. Chociaż z racji pandemii uroczystości kalwaryjskie są odwołane to jednak z inicjatywy niektórych parafian w sobotę o godz.8.00 wyruszy z naszej parafii 5 pielgrzymka rowerowa. Do Wiela. Szczegóły w gablocie parafialnej.

7. Zmarła śp. Maria Jakubek w wieku 95 lat z ulicy Kaszubskiej 11. Pogrzeb w poniedziałek o godz.12.00 a różaniec w sobotę i niedzielę po wieczornej Mszy św. w kościele.

Strona gwna