Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Msze święte w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz.18.00 a w niedziele i  święta  o godz. 8.30, 11.00 i 16.00 w intencjach wcześniej zamówionych. Bardzo proszę o zapoznanie się z intencjami wywieszonymi w gablocie lub na stronie internetowej naszej parafii.

Zgodnie z ostatnim  zarządzeniem władz państwowych dotyczącego liczby uczestników  w nabożeństwach nie ma już  limitu  osób,  które chcą  uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w naszym kosciele, przy zachowaniu zalecanych środków ostrożności.

Jednocześnie przypominam, że od  06.06.2020 r. dyspensa udzielona przez Ksieży Biskupów od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych na  czas pandemii z wyjątkiem osób chorych  już nie obowiązuje.

Ksiądz Proboszcz    Mieczysław Gajewski

DRODZY PARAFIANIE !

W związku z zapytaniami niektórych zatroskanych wiernych, z powodu braku zbiórek i kolekt, które są podstawowym i jedynym  źródłem utrzymania parafii, zwracam się z prośbą o wspieranie materialne naszej parafii w czasie pandemii koronowirusa dowolnymi ofiarami wpłacanymi na jej konto:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

83-407 Łubiana ul. Kościelna 6

BGŻ Kościerzyna-    84 2030 0045 1110 0000 0190 4740 z dopiskiem - na cele kultu religijnego.

Na  powyższe  konto   można  także  wpłacać  roczne   ofiary  na  rzecz    parafii (składane w kopertach) zaznaczając w dopisku  rok  na  który  je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - rok 2020. Wpłacone kwoty mogą   być   odpisane od  rocznego podatku

Z góry dziękuję za troskę, zrozumienie i wszelkie ofiary.

Bóg zapłać   - Wasz Proboszcz Ks. Mieczysław Gajewski

Uroczystość  Zesłania  Ducha  Świętego  - 31.05.2020 r.

1. Dziś radujemy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, módlmy się o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Z racji święta będą 2 Msze Św. o godz. 10.00 i 18.00.

2. Rozpoczął się czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele w dni powszednie oprócz soboty w łączności z wieczorną Mszą św. będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od godziny 17.00 dla wszystkich okazja do spowiedzi świętej, a w sobotę przed Msza świętą różaniec Róż Matek.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej z tej racji w Kościerzynie odpust parafialny.

5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku ze względu na pandemię koronowirusa i ciągle jeszcze obowiązujące niektóre zakazy sanitarne nie będzie tradycyjnej procesji ulicami naszej do czterech ołtarzy. Po Mszy świętej o gpdz.11.00 odbędzie się procesja dookoła kościoła, która zakończy się uroczystym błogosławieństwem przy grocie Matki Bożej z boku kościoła. Bardzo proszę, aby w procesji brały udział baldachim, parafialne feretrony i chorągwie.

6. W zakrystii proszę odbierać nowy numer „Pielgrzyma”, a przy wyjściu na stoliku można nabyć nowy numer „Małego Pielgrzyma dla dzieci.

Strona gwna