Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

3 Niedziela  Wielkiego  Postu - 21.03.2019 r.

1. Trwa Wielki Post. Czas wyjątkowy w liturgii kościoła. Zachęcam wszystkich do przeżycia tego czasu zgodnie z duchem naszej chrześcijańskiej wiary i tradycji.  Modlitwa, post i jałmużna – niech nam towarzyszą przez cały okres Wielkiego Postu. W naszym kościele odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek przed mszą św. o godz. 17.00. Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę o godz. 15.15 przed wieczorną Mszą św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.  W piątek na Mszy św. młodzież zbiera tzw. „Jałmużnę Postną”. W ostatni piątek zebrano 152 zł. Ofiary na ten cel można także wrzucać do skarbony pod chórem i w kruchcie kościoła.  Zachęcam także do umartwienia a zwłaszcza do powstrzymania się od picia alkoholu.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na misjonarzy „AD  Gentes” a za  tydzień na nasze Wyższe  Seminarium  Duchowne  w  Pelplinie,  przygotowujące  przyszłych kapłanów. Już teraz dziękuję za waszą ofiarność na ten cel.

3. W poniedziałek   przypada Uroczystość   Zwiastowania Pańskiego. Chociaż jest to normalny dzień nauki   i pracy zachęcam do zachowania świątecznego charakteru tego dnia. msza św.   o godz. 10.00 i 18.00. Jest to dzień Świętości Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji. Po Mszach św. będzie można przystąpić do tego modlitewnego dzieła.

4. Po mszy św. do odebrania nowy numer „Pielgrzyma” i „Naszej Arki „a przy wyjściu z  kościoła  u  ministrantów  nabyć  dla  dzieci  nowy  numer  „Małego   Pielgrzyma”.

5. Z inicjatywy parafian w piątek 5 kwietnia po raz pierwszy z Łubiany wyruszy nocna Ekstremalna Droga Krzyżowa na trasie Łubiana – Kalwaria Wielewska wzorowanej na trasie pieszej pielgrzymki do Wiela. ZSzczegóły na stronie naszego sołectwa.

6.     Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje, które w tym roku wygłosi o. Joel - franciszkanin  Rekolekcje  zakończą  się spowiedzią św. z udziałem księży z dekanatu.

PROGRAM  REKOLEKCJI

Sobota  30.03.19 r. –   godz.18.00   Msza  św.  z  nauką  ogólną

Niedziela  31.04.2019 r.        – Msze  św.  z  nauką  ogólną -  godz. 8.30; 11.00 i 16.00

po Mszy św. o godz.11.00  nauka  dla  młodzieży do

bierzmowania i ponadgimnazjalnej

–   godz.15.00   Gorzkie  Żale  z kazaniem pasyjnym

Poniedziałek 01.04.2019 r.   - godz. 8.00   Msza  św.  z  nauką  ogólną dla dorosłych

godz. 18.00 -  Msza  św.  z  nauką  dla  dorosłych

Nauka  stanowa  dla  mężczyzn

Wtorek 02.04.2019 r.      -  godz.8.00   Msza  św.  z  nauką  ogólną  dla dorosłych

-  godz.12.30 – odwiedziny  chorych

- godz. 18.00 Msza  św.  z  nauką  dla  dorosłych            Nauka  stanowa  dla  kobiet

Środa 03.04.2019 r.              -  godz.9.00   Msza  św.  z  nauką  ogólną  dla dorosłych

- godz.11.00 - wspólna Msza św. dla dzieci młodzież i                                                                zakończenie  rekolekcji

-   godz.18.00  Msza  św.  z  nauką  ogólną  i zakończenie  rekolekcji

SPOWIEDŹ  ŚWIĘTA  -  w  ŚRODĘ   03 kwietnia 2019 r.

godz. 9.00 - 11.00; godz. 15.00 – 18.00

Strona gwna