Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Msze święte w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedziele i  święta  o godz. 8.30, 11.00 i 16.00 w intencjach wcześniej zamówionych. Bardzo proszę o zapoznanie się z intencjami wywieszonymi w gablocie lub na stronie internetowej naszej parafii.

Zgodnie z ostatnim  zarządzeniem władz państwowych dotyczącego liczby uczestników  w nabożeństwach nie ma już  limitu  osób,  które chcą  uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w naszym kościele, przy zachowaniu zalecanych środków ostrożności.

Jednocześnie przypominam, że od  06.06.2020 r. dyspensa udzielona przez Księży Biskupów od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych na  czas pandemii z wyjątkiem osób chorych  już nie obowiązuje.

W związku z zapytaniami wielu osób, przypominam, że naszą parafię można wspierać  dowolnymi ofiarami wpłacanymi na konto

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

83-407 Łubiana ul. Kościelna 6

BGŻ Kościerzyna -    84 2030 0045 1110 0000 0190 4740 z dopiskiem - na cele kultu religijnego.

Na  powyższe  konto   można  także  wpłacać  roczne   ofiary  na  rzecz    parafii (składane w kopertach) zaznaczając w dopisku  rok  na  który  je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - rok 2020. Wpłacone kwoty mogą   być   odpisane od rocznego podatku.

Z góry dziękuję za  wszelkie ofiary.

Bóg zapłać - Wasz Proboszcz Ks. Mieczysław Gajewski

XXXIV Niedziela Zwykła - 22.11.2020r.

1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku kościelnego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata z tej racji u naszych sąsiadów tj. w nowej parafii kościerskiej odpust parafialny.

2. Za tydzień rozpoczynamy w kościele okres Adwentu. Wzorem lat ubiegłych, zachęcam do kupowania świec wigilijnych, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla najbiedniejszych dzieci w naszym kraju. Świece i opłatki można nabywać w zakrystii Kościoła, w biurze parafialnym oraz w sklepie u Państwa Peplińskich, Niklasów, w markecie „Lewiatan” i naszej APTECE. Mam nadzieję, że w naszej parafii nie będzie domu, w którym na wigilijnym stole nie paliłaby się ta świeca. Zapalmy też tę świecę na grobach naszych najbliższych, niech będzie ona dowodem naszej pamięci łączności z nimi w czasie świat.

3. Proszę po Mszy św. w zakrystii odbierać zaległe numery „Pielgrzyma”.

Strona gwna