Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Msze święte w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz.18.00 a w niedziele i  święta  o godz. 8.30, 11.00 i 16.00 w intencjach wcześniej zamówionych. Bardzo proszę o zapoznanie się z intencjami wywieszonymi w gablocie lub na stronie internetowej naszej parafii.

Zgodnie z ostatnim  zarządzeniem władz państwowych dotyczącego liczby uczestników  w nabożeństwach nie ma już  limitu  osób,  które chcą  uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w naszym kosciele, przy zachowaniu zalecanych środków ostrożności.

Jednocześnie przypominam, że od  06.06.2020 r. dyspensa udzielona przez Ksieży Biskupów od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych na  czas pandemii z wyjątkiem osób chorych  już nie obowiązuje.

Ksiądz Proboszcz    Mieczysław Gajewski

DRODZY PARAFIANIE !

W związku z zapytaniami niektórych zatroskanych wiernych, z powodu braku zbiórek i kolekt, które są podstawowym i jedynym  źródłem utrzymania parafii, zwracam się z prośbą o wspieranie materialne naszej parafii w czasie pandemii koronowirusa dowolnymi ofiarami wpłacanymi na jej konto:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

83-407 Łubiana ul. Kościelna 6

BGŻ Kościerzyna-    84 2030 0045 1110 0000 0190 4740 z dopiskiem - na cele kultu religijnego.

Na  powyższe  konto   można  także  wpłacać  roczne   ofiary  na  rzecz    parafii (składane w kopertach) zaznaczając w dopisku  rok  na  który  je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - rok 2020. Wpłacone kwoty mogą   być   odpisane od  rocznego podatku

Z góry dziękuję za troskę, zrozumienie i wszelkie ofiary.

Bóg zapłać   - Wasz Proboszcz Ks. Mieczysław Gajewski

XVIII  Niedziela  Zwykła -  02.08.2020 r.

1. Trwa lato dla wielu czas wakacji i urlopów- Witamy wszystkich gości i życzymy wszystkim parafianom oraz wypoczywającym na terenie naszej parafii błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na wakacyjnych szlakach

2. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie i jednocześnie uszanować wszystkich, którzy oddali swe życie za to, abyśmy my mogli żyć w pokoju, szczególnie pamiętając o bohaterach Powstania Warszawskiego.

3. W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu wznawiam w naszym kościele Msze święte z modlitwami o uzdrowienie. Ojciec Teodor Knapczyk przybędzie do naszej parafii i odprawi Mszę św. dla chorych o godz. 11.00. Już teraz zapraszam na wspólną modlitwę w tym dniu do naszego kościoła.

4. Bardzo proszę prenumeratorów o odbieranie w zakrystii zaległych „Pielgrzyma”.

5. Za tydzień 2 niedziela miesiąca - kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary do tej pory na ten cel składane.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą.

7. Wczoraj obchodziliśmy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego z tej okazji zaraz po Mszy świętej o godz. 11.00 nasi harcerze złożą pod obeliskiem przy krzyżu misyjnym kwiaty. Pamiętajmy w tych dniach o tych wszystkich, którzy oddali swoje często bardzo młode życie za to, abyśmy my dzisiaj mogli żyć w wolnym i niepodległym kraju.

Strona gwna