Msze swiete w niedziele:
godz. 8.30 ; 11.00 ; 16.00
Msze swiete w dni powszednie:
poniedzialek, sroda, czwartek, piatek i sobota
- godz. 18.00(od chwili zmiany na czas
zimowy do Niedzieli Palmowej o godz.17.00)
- wtorek przez caly rok o godz.8.00.
Msze swiete w uroczystosci i swieta
zniesione: godz. 8.00 lub 10.00 ; 18.00

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Msze święte w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz.18.00 a w niedziele i  święta  o godz. 8.30, 11.00 i 16.00 w intencjach wcześniej zamówionych. Bardzo proszę o zapoznanie się z intencjami wywieszonymi w gablocie lub na stronie internetowej naszej parafii.

Zgodnie z ostatnim  zarządzeniem władz państwowych dotyczącego liczby uczestników  w nabożeństwach nie ma już  limitu  osób,  które chcą  uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w naszym kosciele, przy zachowaniu zalecanych środków ostrożności.

Jednocześnie przypominam, że od  06.06.2020 r. dyspensa udzielona przez Ksieży Biskupów od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych na  czas pandemii z wyjątkiem osób chorych  już nie obowiązuje.

Ksiądz Proboszcz    Mieczysław Gajewski

DRODZY PARAFIANIE !

W związku z zapytaniami niektórych zatroskanych wiernych, z powodu braku zbiórek i kolekt, które są podstawowym i jedynym  źródłem utrzymania parafii, zwracam się z prośbą o wspieranie materialne naszej parafii w czasie pandemii koronowirusa dowolnymi ofiarami wpłacanymi na jej konto:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

83-407 Łubiana ul. Kościelna 6

BGŻ Kościerzyna-    84 2030 0045 1110 0000 0190 4740 z dopiskiem - na cele kultu religijnego.

Na  powyższe  konto   można  także  wpłacać  roczne   ofiary  na  rzecz    parafii (składane w kopertach) zaznaczając w dopisku  rok  na  który  je deklarujemy np. na cele kultu religijnego - rok 2020. Wpłacone kwoty mogą   być   odpisane od  rocznego podatku

Z góry dziękuję za troskę, zrozumienie i wszelkie ofiary.

Bóg zapłać   - Wasz Proboszcz Ks. Mieczysław Gajewski

XIII  Niedziela  Zwykła -  28.06.2020 r.

1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów- witam wszystkich naszych gości i życzę wszystkim dzieciom, młodzieży i tym, którzy u nas wypoczywają dobrego odpoczynku oraz wielu wspaniałych wakacyjnych wrażeń. Niech Pan Wam błogosław i niech was strzeże. Jednocześnie przypominam, że od Pana Boga nigdy nie ma wakacji, dlatego serdecznie zapraszam na nabożeństwa do naszego kościoła zarówno w dni powszednie jak i w niedziele i święta.

2. Jutro przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Z tej  racji  będzie  dodatkowa  Msza  św.  o  godz. 10.00. Zgodnie  z  zaleceniem Księdza Biskupa jutro kolekta na potrzeby Stolicy Świętej, tak zwane Świętopietrze. Serdecznie polecam  ją ofiarności Parafian. Chociaż jest  to  normalny  dzień  pracy  zachęcam  wszystkich do uszanowania tego  Święta  udziałem we  Mszy  św. I powstrzymania się od  niepotrzebnych prac  nie  tylko  z obowiązku lecz  z potrzeby  serca.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z powodu mojego pobytu w szpitalu nie będzie specjalnej spowiedzi pierwszopiątkowej. Okazja do spowiedzi będzie przez cały tydzień  przed wieczorną Mszą świętą. W sobotę pół godziny przed Mszą św.  różaniec prowadzony przez Róże Matek.

4. Po mszy św. proszę odbierać nowy numer „Pielgrzyma”

Strona gwna